This cover is made from Johanneshov fabric – a woven twill with chenille that feels exceptionally soft. Its deep, plush look with shifting light and colour reflections gives the texture a lively expression.
The soft and cosy Johanneshov fabric has a nice texture with a subtle sheen, and the durable weave maintains both the finish and comfort for many years.
Wash and tumble-dry the cover to make it look like new again.
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Mal Taman Anggrek
Surabaya
| Article no: | 706.188.95 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 75 cm |
| Width: | 56 cm |
| Height: | 10 cm |
| Weight Gross: | 5,96 kg |
| Weight Net: | 5,02 kg |
| Volume per package: | 42,0 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Mal Taman Anggrek
Surabaya