This stylish yet cosy cover is made from the bouclé fabric Axvall. It adds volume, enhances the depth of the colour, and feels soft to the touch – perfect for creating a warm and inviting atmosphere.
This cover is made from the bouclé fabric Axvall, a soft and stylish material with a rich and a vibrant character.
The cover is easy to remove and machine wash, so you can enjoy your sofa without worrying about spilling.
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Mal Taman Anggrek
Surabaya
| Article no: | 106.189.35 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 57 cm |
| Width: | 37 cm |
| Height: | 13 cm |
| Weight Gross: | 6,95 kg |
| Weight Net: | 6,48 kg |
| Volume per package: | 26,0 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Mal Taman Anggrek
Surabaya