A drawer unit on castors makes your workspace both a little more flexible and organised. Roll it under your desk or wherever you need your things for the moment.
Drawer unit on castors so you can move it where you need it for the moment.
Drawer stops prevent the drawers from being pulled out too far.
This unit can be placed anywhere in the room because it is finished on the back.
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Surabaya
This product has been developed and tested for domestic use.
| Depth: | 58 cm |
| Height: | 76 cm |
| Width: | 36 cm |
| Castor ALEX | |
| Article no: | 104.806.12 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 23 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight Gross: | 0,44 kg |
| Weight Net: | 0,38 kg |
| Volume per package: | 1,2 l |
| Drawer unit ALEX | |
| Article no: | 105.888.96 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 82 cm |
| Width: | 59 cm |
| Height: | 11 cm |
| Weight Gross: | 27,50 kg |
| Weight Net: | 26,09 kg |
| Volume per package: | 52,2 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Surabaya