Showcase your favourite items on open shelves and tuck away any clutter behind doors. LÅDMAKARE storage system has a light and airy design – and can be adjusted in width to suit your unique need and space.
This storage system allows you to frame your cherished items on open shelves and store things you want to keep out of sight but within easy reach behind doors.
Choose the width to suit your need and space – and then mount and anchor your personal storage solution directly to the wall.
Easy to coordinate with other furnishings and various styles thanks to its timeless design with a light and airy look.
The side and middle panels have cut-outs for a skirting board.
The shelves are a bit shallower than the side and middle panels to allow for cable management at the back.
The open back allows you to highlight the wall’s finish, whether it’s vibrant wallpaper or a beautiful painted colour.
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya
WARNING! Tipping hazard – this product must be securely anchored. Use suitable screws and plugs for your home. If you are uncertain, seek professional advice.
| Width: | 158,0 cm |
| Depth: | 35,0 cm |
| Height: | 212,4 cm |
| Max. load/small shelf: | 10 kg |
| Max. load/large shelf: | 20 kg |
| Middle panel LÅDMAKARE | |
| Article no: | 305.847.36 |
| Packages: | 2 |
| Length: | 221 cm |
| Width: | 36 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 7,85 kg |
| Weight Net: | 7,07 kg |
| Volume per package: | 22,4 l |
| Shelf LÅDMAKARE | |
| Article no: | 705.847.39 |
| Packages: | 3 |
| Length: | 86 cm |
| Width: | 36 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 4,25 kg |
| Weight Net: | 3,92 kg |
| Volume per package: | 8,9 l |
| Side panel LÅDMAKARE | |
| Article no: | 305.972.96 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 224 cm |
| Width: | 36 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight Gross: | 15,10 kg |
| Weight Net: | 14,17 kg |
| Volume per package: | 41,3 l |
| Cabinet with sliding doors LÅDMAKARE | |
| Article no: | 805.847.34 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 82 cm |
| Width: | 46 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight Gross: | 12,50 kg |
| Weight Net: | 11,72 kg |
| Volume per package: | 26,9 l |
| Shelf LÅDMAKARE | |
| Article no: | 905.847.38 |
| Packages: | 10 |
| Length: | 39 cm |
| Width: | 35 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 2,10 kg |
| Weight Net: | 1,91 kg |
| Volume per package: | 3,9 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya