Fix your LÅDMAKARE to the wall and make the most of your vertical space without compromising on the light and calm aesthetic. The system allows you to adapt the width and functions to suit your needs.
LÅDMAKARE is easy to coordinate thanks to its timeless design with light and airy shelving aesthetics.
The shelves are a bit shallower than the side and middle panels to allow for cable management at the back.
The side and middle panels have cut-outs for a skirting board.
The open back allows you to highlight the wall’s finish, whether it’s vibrant wallpaper or a beautiful painted colour.
The doors are included with all frames in a single package for easy assembly.
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Surabaya
WARNING! Tipping hazard – this product must be securely anchored. Use suitable screws and plugs for your home. If you are uncertain, seek professional advice.
You cannot place two cabinets directly on top of each other but must always leave a gap between them in your solution.
| Width: | 238,0 cm |
| Height: | 212,4 cm |
| Depth: | 35,0 cm |
| Max. load/shelf: | 20 kg |
| Cabinet with sliding doors LÅDMAKARE | |
| Article no: | 805.847.34 |
| Packages: | 3 |
| Length: | 82 cm |
| Width: | 46 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight Gross: | 12,50 kg |
| Weight Net: | 11,72 kg |
| Volume per package: | 26,9 l |
| Middle panel LÅDMAKARE | |
| Article no: | 305.847.36 |
| Packages: | 2 |
| Length: | 221 cm |
| Width: | 36 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 7,85 kg |
| Weight Net: | 7,07 kg |
| Volume per package: | 22,4 l |
| Shelf LÅDMAKARE | |
| Article no: | 705.847.39 |
| Packages: | 9 |
| Length: | 86 cm |
| Width: | 36 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 4,25 kg |
| Weight Net: | 3,92 kg |
| Volume per package: | 8,9 l |
| Side panel LÅDMAKARE | |
| Article no: | 305.972.96 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 224 cm |
| Width: | 36 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight Gross: | 15,10 kg |
| Weight Net: | 14,17 kg |
| Volume per package: | 41,3 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Surabaya