Elegant and modern design with a glass top, powder-coated legs and a marble-effect display space below. These black tables combine a sleek modern expression with a sturdy construction and practical features.
Well-thought-out design with various materials and finishes. A smoked glass tabletop, powder-coated tubular steel legs and a marble-effect display space below – giving the table a personal character.
The glass tabletop has room for beverages, snacks and other treats – while the display space is perfect for other items you want to keep within easy reach.
The board on the display space below is reversible, allowing you to choose between the marble effect for a vibrant look or a solid black surface to enhance the minimalist expression.
The tabletop’s glass is stain-resistant and easy to clean.
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya
| Coffee table FRÖTORP | |
| Article no: | 504.975.83 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 95 cm |
| Width: | 94 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight Gross: | 23,11 kg |
| Weight Net: | 20,73 kg |
| Volume per package: | 57,7 l |
| Side table FRÖTORP | |
| Article no: | 104.975.80 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 62 cm |
| Width: | 50 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight Gross: | 10,31 kg |
| Weight Net: | 9,32 kg |
| Volume per package: | 20,1 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya