Elegant and modern design with a glass top, chrome legs and a marble-effect display space below. These white tables combine a light and bright look with a solid construction and practical features.
The combination of sophisticated look and durable materials, like the glass tabletop, chrome legs and a marble-effect display space below, all adds to the timeless character.
The white FRÖTORP tables feature clean lines and rounded shapes, creating a minimalist and soft expression.
The glass tabletop has room for beverages, snacks and other treats – while the display space is perfect for other items you want to keep within easy reach.
The board on the display space below is reversible, allowing you to choose between the marble effect for a vibrant look or a solid white surface to enhance the minimalist expression.
The tabletop’s glass is stain-resistant and easy to clean.
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya
| Coffee table FRÖTORP | |
| Article no: | 906.220.90 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 94 cm |
| Width: | 94 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight Gross: | 23,11 kg |
| Weight Net: | 20,73 kg |
| Volume per package: | 50,4 l |
| Side table FRÖTORP | |
| Article no: | 506.220.92 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 62 cm |
| Width: | 50 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight Gross: | 9,38 kg |
| Weight Net: | 8,40 kg |
| Volume per package: | 18,0 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya