10 year guarantee. Read about the terms in the guarantee brochure.
The door can be hung with the opening to the right or the left.
The two panel door has chunky, wide frames with a bevelled edge on the inside. We've kept the details to a minimum and focused on clear lines.
GRIMO is covered in a white foil on both the front and back side, matching perfectly with your white PAX wardrobe frame.
Stock availability is updated every 20 minutes
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Mal Taman Anggrek
Surabaya
Knobs and handles are sold separately.
To be completed with KOMPLEMENT hinges 3-pack.
Fits with PAX wardrobe system.
This door can only be used with the 201cm high PAX frame.
| System, height: | 229,0 cm |
| System, width: | 50,0 cm |
| Article no: | 505.971.20 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 236 cm |
| Width: | 50 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 11,00 kg |
| Weight Net: | 9,69 kg |
| Volume per package: | 29,6 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Mal Taman Anggrek
Surabaya