FLODKRÄFTA clock has a minimalist, charmingly unique design and a silent quartz mechanism that allows it to adorn many places in the home – completely silent, without ticking.
The bold colour makes the clock stand out and become a decorative detail in its own right.
No disturbing ticking sounds since the clock has a silent quartz movement.
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Stock availability is updated every 20 minutes
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Rechargeable batteries are sold separately. IKEA recommends LADDA rechargeable battery 1900 mAh HR06 AA 1.2V. 1 piece required.
| Depth: | 44 mm |
| Height: | 145 mm |
| Width: | 83 mm |
| Article no: | 906.204.49 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 15 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight Gross: | 0,16 kg |
| Weight Net: | 0,13 kg |
| Volume per package: | 0,7 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya