This box in sturdy paperboard is ideal for hobby items, media gadgets or clothes accessories. Need more storage? Match with other items from the GÄRDESGÅRD series.
The items in the GÄRDESGÅRD series are easy to combine and align in height, for a neat look in the bookcase.
The size of the box is perfect for everything from clothes accessories to hobby items or media gadgets.
Fits just as well in the living room as the bedroom, in wardrobes or other storage units with shelves that are at least 32 cm deep, as SÅGMÄSTARE and KALLAX.
Easy to pull out from a shelf and carry as the box is sturdy and has cut-out handles.
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Surabaya
Product is possible to recycle or use for energy recovery, if available in your community.
| Height: | 31 cm |
| Length: | 35 cm |
| Width: | 32 cm |
| Article no: | 305.969.56 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 36 cm |
| Width: | 33 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight Gross: | 1,01 kg |
| Weight Net: | 0,88 kg |
| Volume per package: | 5,3 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Surabaya