A perfect way to get organised and keep smaller items close at hand anywhere in the home. Create your own combination of SKÅDIS pegboard and SKÅDIS accessories or choose this ready-made combination.
With SKÅDIS pegboard and accessories, you can hang up your pictures or photographs and easily replace them when you like.
The accessories are easy to fix anywhere on the board and are easy to move when you like.
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya
WARNING! Falling hazard – to reduce the risk of this product falling down, it must be securely anchored. Use suitable screws and plugs for your home. If you are uncertain, seek professional advice.
Can also be used in bathrooms.
Screws for wall mounting sold separately.
Can be fixed with suitable screws/fittings from our TRIXIG series.
| Width: | 36 cm |
| Depth: | 4 cm |
| Height: | 56 cm |
| Pegboard SKÅDIS | |
| Article no: | 803.208.04 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 61 cm |
| Width: | 37 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 1,21 kg |
| Weight Net: | 1,14 kg |
| Volume per package: | 4,9 l |
| Clip SKÅDIS | |
| Article no: | 703.216.15 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 12 cm |
| Width: | 6 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,06 kg |
| Weight Net: | 0,06 kg |
| Volume per package: | 0,2 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya