A companion to SALTSJÖBADEN armchair. Rest your feet on it or use it as a comfortable and practical extra seat. Its simple, clean design fits anywhere – and you can remove and wash the cover.
Sit back in SALTSJÖBADEN armchair and rest your tired feet on this footstool – or use it as an extra seat wherever you need it.
Removable and washable covers prolong the life of the product.
10 year guarantee. Read about the terms in the guarantee brochure.
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya
| Width: | 71 cm |
| Depth: | 63 cm |
| Height: | 47 cm |
| Free height under furniture: | 17 cm |
| Frame, footstool SALTSJÖBADEN | |
| Article no: | 306.074.79 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 76 cm |
| Width: | 65 cm |
| Height: | 30 cm |
| Weight Gross: | 10,70 kg |
| Weight Net: | 8,74 kg |
| Volume per package: | 148,2 l |
| Cover for footstool SALTSJÖBADEN | |
| Article no: | 006.171.49 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 36 cm |
| Width: | 24 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight Gross: | 0,73 kg |
| Weight Net: | 0,60 kg |
| Volume per package: | 3,9 l |
| Leg BJURVALLA | |
| Article no: | 406.237.04 |
| Packages: | 2 |
| Length: | 21 cm |
| Width: | 13 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight Gross: | 0,71 kg |
| Weight Net: | 0,65 kg |
| Volume per package: | 1,5 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya