The stylish and slim VITTSJÖ laptop table in metal and tempered glass has clean lines and is an easy-to-place piece of furniture. With the open and airy design, you enjoy a good and discreet work surface.
Perfect for laptop work or vanity flair in the bedroom or hallway.
Made of tempered glass and metal, hard-wearing materials that give an open, airy feel.
Self-adhesive cable clips keep your cords in place and out of sight.
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Surabaya
5 self-adhesive cable clips included.
Part of a series.
Max load on table top: 25 kg.
Handle with care! A damaged edge or scratched surface can cause the glass to suddenly crack or break. Avoid bumps from the side - this is where the glass is most vulnerable.
This desk has been tested for domestic use and meets the requirements for durability and stability set forth in the following standards: EN 12521 and EN 1730.
| Max. load: | 25 kg |
| Max. load/shelf: | 2 kg |
| Width: | 100 cm |
| Depth: | 36 cm |
| Height: | 74 cm |
| Article no: | 806.195.40 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 102 cm |
| Width: | 39 cm |
| Height: | 8 cm |
| Weight Gross: | 11,85 kg |
| Weight Net: | 10,52 kg |
| Volume per package: | 29,9 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Surabaya