This trolley fits into the smallest spaces and moves wherever you need extra storage for kitchen tools, desk accessories, keys or chargers. Use the bamboo lid to park your cup or as a handy work surface.
Perfect for use in your kitchen or anywhere you need a little extra storage, and compact enough to fit into tight spaces.
The lid fits the top tier of RÅSKOG trolley with lockable wheels perfectly, hiding smaller items that often look messy.
The sturdy construction and four smooth rolling castors make it easy to move the trolley and position it exactly where you want it.
Lockable castors provide added stability when the trolley needs to stay put.
Mesh shelves allow air to circulate, help reduce dust buildup and make it easy to see and organise your things.
Available in 2 sizes. This larger trolley slides easily into corners, turning overlooked spaces into extra storage.
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya
The lid fits on the top tier of RÅSKOG trolley only.
Max. load/shelf: 6 kg.
For indoor use.
Not approved for food contact.
| Height: | 77 cm |
| Length: | 35 cm |
| Width: | 45 cm |
| Trolley RÅSKOG | |
| Article no: | 605.867.86 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 46 cm |
| Width: | 34 cm |
| Height: | 15 cm |
| Weight Gross: | 6,83 kg |
| Weight Net: | 6,17 kg |
| Volume per package: | 22,9 l |
| Lid NORRÅVA | |
| Article no: | 205.917.75 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 42 cm |
| Width: | 31 cm |
| Height: | 1 cm |
| Weight Gross: | 1,04 kg |
| Weight Net: | 1,04 kg |
| Volume per package: | 1,6 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya