This easy-to-place trolley rolls smoothly and fits into tight spaces. Its clean metal frame and open shelves offer a light, versatile design, ideal for kitchen tools, desk supplies, or everyday essentials.
Perfect for use in your kitchen, bathroom or where you need some extra storage space.
A flexible little helper that easily adapts to your home – use it as extra workspace in the kitchen, smart storage in the hallway or as a stylish bedside table.
The sturdy construction and four smooth rolling castors make it easy to move the trolley and position it exactly where you want it.
Mesh shelves allow air to circulate, help reduce dust buildup and make it easy to see and organise your things.
Tested according to standards for stability, durability and safety, ensuring it can handle everyday use in your home for years.
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Surabaya
Max. load/shelf: 7 kg.
For indoor use.
Suitable for bathroom use when placed in a splash- and water-free area.
Not approved for food contact.
| Load/tier: | 7 kg |
| Length: | 50,5 cm |
| Width: | 30 cm |
| Height: | 83 cm |
| Max. load: | 21 kg |
| Article no: | 205.858.02 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 79 cm |
| Width: | 31 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight Gross: | 5,52 kg |
| Weight Net: | 5,01 kg |
| Volume per package: | 8,5 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya