In small spaces, every detail matters. ALTARLIDEN interior organisers can be placed at different heights in LASTARE frames and easily moved around to optimise the storage β even when life and needs change.
This clothes rail is designed for LASTARE frames, depth 62 cm.
ALTARLIDEN clothes rails are available in several lengths to fit LASTARE frames in different widths.
LASTARE frames have numerous pre-drilled holes, allowing you to mount ALTARLIDEN clothes rails and interior organisers at various heights to make the most of the available space.
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya
The clothes rail holds about 25-35 shirts on hangers.
Dimensioned for LASTARE frames, depths 42 and 62 cm.
| Width: | 76,4 cm |
| System, width: | 80 cm |
| Article no: | 706.026.58 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 81 cm |
| Width: | 3 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,20 kg |
| Weight Net: | 0,18 kg |
| Volume per package: | 0,7 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya