Inspired by professionals, adapted for you. Just like in a restaurant kitchen, we’ve focused on durable materials and smart wall storage. Create your own combination or choose this ready-made combination.
Gives you extra storage in your kitchen.
The open shelves mean that you easily see and reach your things.
You can switch the places of the various shelves to suit your storage needs.
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya
WARNING! Falling hazard – to reduce the risk of this product falling down, it must be securely anchored. Use suitable screws and plugs for your home. If you are uncertain, seek professional advice.
May be combined with other products in the KUNGSFORS series.
Only recommended for indoor use.
The material in this product may be recyclable. Please check the recycling rules in your community and if recycling facilities exist in your area.
Screws for wall mounting sold separately.
| Width: | 124 cm |
| Depth: | 32 cm |
| Height: | 80 cm |
| Suspension rail KUNGSFORS | |
| Article no: | 503.348.69 |
| Packages: | 3 |
| Length: | 82 cm |
| Width: | 5 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 1,02 kg |
| Weight Net: | 0,93 kg |
| Volume per package: | 1,0 l |
| Shelf KUNGSFORS | |
| Article no: | 703.712.24 |
| Packages: | 2 |
| Length: | 62 cm |
| Width: | 32 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 3,25 kg |
| Weight Net: | 2,91 kg |
| Volume per package: | 5,9 l |
| Magnetic knife rack KUNGSFORS | |
| Article no: | 103.349.27 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 58 cm |
| Width: | 5 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,67 kg |
| Weight Net: | 0,58 kg |
| Volume per package: | 0,7 l |
| Shelf KUNGSFORS | |
| Article no: | 403.349.35 |
| Packages: | 2 |
| Length: | 62 cm |
| Width: | 32 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 2,11 kg |
| Weight Net: | 1,80 kg |
| Volume per package: | 5,2 l |
| Wall grid KUNGSFORS | |
| Article no: | 503.349.30 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 58 cm |
| Width: | 27 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 1,21 kg |
| Weight Net: | 1,00 kg |
| Volume per package: | 4,1 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya