Smart solutions to free up your workspace and put things close at hand - that’s what the HULTARP series is all about, topped with a traditional expression that adds a warm feeling to your kitchen.
You can free up space on your worktop by hanging accessories on the rail.
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Stock availability is updated every 20 minutes
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
WARNING! Falling hazard – to reduce the risk of this product falling down, it must be securely anchored. Use suitable screws and plugs for your home. If you are uncertain, seek professional advice.
Combines with other accessories in the HULTARP series.
Can be fixed with suitable screws/fittings from our TRIXIG series.
Screws for wall mounting sold separately.
| Length: | 80 cm |
| Diameter: | 1,6 cm |
| Article no: | 304.487.82 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 80 cm |
| Width: | 5 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight Gross: | 0,48 kg |
| Weight Net: | 0,40 kg |
| Volume per package: | 1,5 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya