This cover panel matches ASPUDDEN fronts in light grey, giving your kitchen a uniform expression. With minimalist appeal, the series brings a timeless look with a subtle statement to your kitchen.
Choose a cover panel in the same finish as your door for a uniform expression, or mix and match to suit your taste.
Attach a cover panel to the side of a cabinet at the end of a row.
Foil gives a smooth and practical surface that is resistant to moisture and staining and easy to clean.
25 year guarantee. Read about the terms in the guarantee brochure.
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Surabaya
Fits METOD kitchen series.
Can be cut to fit cabinets of different sizes.
Attach a cover panel to the side of a cabinet at the end of a row.
| Width: | 61,5 cm |
| Height: | 80,0 cm |
| Thickness: | 1,2 cm |
| Article no: | 905.962.46 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 89 cm |
| Width: | 62 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 5,16 kg |
| Weight Net: | 4,52 kg |
| Volume per package: | 9,4 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Surabaya