The elegant thin frame on ASPUDDEN fronts enhances the minimalist appeal, offering a timeless look with a subtle statement. The light grey finish brings a calm and inviting feel to your kitchen.
This light grey front brings an open and inviting feel to the kitchen. The thin frame adds detail, creating shadows that bring depth and character to the expression.
Foil gives a smooth and practical surface that is resistant to moisture and staining and easy to clean.
You can choose to mount the door on the right or left side.
25 year guarantee. Read about the terms in the guarantee brochure.
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Surabaya
Fits METOD kitchen series.
To be completed with 2 hinges.
Complete with UTRUSTA 110° hinge with built-in damper for kitchen, 2-pack, sold separately.
To be completed with a knob or a handle.
| Width: | 29,7 cm |
| System, height: | 80,0 cm |
| System, width: | 30,0 cm |
| Height: | 79,7 cm |
| Thickness: | 1,9 cm |
| Article no: | 705.962.52 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 89 cm |
| Width: | 30 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 3,29 kg |
| Weight Net: | 2,95 kg |
| Volume per package: | 6,2 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Surabaya