This vase has a simple and timeless shape and comes in three sizes. The harmonious proportions suit small, large, classic and more creative flower arrangements – made of 100 % recycled glass.
Use the vase with flowers or alone, as a beautiful object in its own right.
The vase's slightly closed shape and narrower opening keep the bouquet beautifully gathered.
Stock availability is updated every 20 minutes
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Surabaya
The material in this product may be recyclable. Please check the recycling rules in your community and if recycling facilities exist in your area.
| Diameter: | 15 cm |
| Height: | 28 cm |
| Article no: | 206.110.47 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 28 cm |
| Width: | |
| Height: | |
| Weight Gross: | 0,92 kg |
| Weight Net: | 0,92 kg |
| Volume per package: | 4,9 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Surabaya