This box in paperboard is ideal for hobby items, media gadgets or clothes accessories. Fits perfectly in a KALLAX shelving unit – near your workspace, in the living room or hallway.
The items in the FJÄDERHARV series are easy to combine and align in height, for a neat look in the bookcase.
Fits perfectly in KALLAX shelving unit and other units with shelves that are at least 33 cm deep.
The size of the box is perfect for everything from clothes accessories to hobby items or media gadgets.
Easy to pull out from a shelf and carry as the box is sturdy and has cut-out handles.
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya
Product is possible to recycle or use for energy recovery, if available in your community.
| Height: | 31 cm |
| Length: | 35 cm |
| Width: | 32 cm |
| Article no: | 605.969.26 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 36 cm |
| Width: | 33 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight Gross: | 1,02 kg |
| Weight Net: | 0,90 kg |
| Volume per package: | 5,3 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya