Since IVAR storage system is so good at what it does, it has faithfully served customers’ needs across the home for over 50 years. Attics, living rooms and pantries – they all love IVAR.
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya
Product is possible to recycle or use for energy recovery, if available in your community.
WARNING! Tipping hazard – this product must be securely anchored. Use suitable screws and plugs for your home. If you are uncertain, seek professional advice.
| Height: | 179 cm |
| Max. depth: | 95 cm |
| Min. depth: | 30 cm |
| Width: | 89 cm |
| Table top, width: | 75 cm |
| Table top, length: | 80 cm |
| Table height: | 75 cm |
| Cross-brace OBSERVATÖR | |
| Article no: | 101.895.48 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 102 cm |
| Width: | 2 cm |
| Height: | 1 cm |
| Weight Gross: | 0,21 kg |
| Weight Net: | 0,20 kg |
| Volume per package: | 0,1 l |
| Cabinet IVAR | |
| Article no: | 502.149.99 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 87 cm |
| Width: | 41 cm |
| Height: | 18 cm |
| Weight Gross: | 19,65 kg |
| Weight Net: | 18,59 kg |
| Volume per package: | 62,2 l |
| Folding table IVAR | |
| Article no: | 905.125.86 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 88 cm |
| Width: | 68 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight Gross: | 15,10 kg |
| Weight Net: | 13,84 kg |
| Volume per package: | 38,5 l |
| Side unit IVAR | |
| Article no: | 005.256.25 |
| Packages: | 2 |
| Length: | 179 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight Gross: | 2,64 kg |
| Weight Net: | 2,51 kg |
| Volume per package: | 7,0 l |
Stock availability is updated every 20 minutes
Online
Alam Sutera
Jakarta Garden City
Kota Baru Parahyangan Bandung
Mal Taman Anggrek
Sentul City
Surabaya